Změna zaměstnání jako klíč ke zvládnutí krize? Nabídka práce na Jesenicku každopádně je

19.08.2022

Neradi špatné zprávy, ale barman zvaný ekonomika míchá na podzim těžký koktejl. Do šejkru lije inflací poháněný růst cen potravin, neřízený růst cen energií, hrozící návrat covidu, váznoucí přesouvání součástek z Asie, a k tomu pár dalších komplikací. Výsledek je jasný, chudneme.

Jaké jsou obvyklé důvody pro změnu zaměstnání? Jasně, špatná atmosféra na pracovišti, arogantní šéf, nevyhovující náplň práce, nemožnost povýšení... a často výše výplaty. Pro některé z vás možná máme tip na nového zaměstnavatele, v sekci KARIÉRA se snažíme držet aktualizovanou nabídku volných míst.

Z logiky věci, jsme region postavený na lehkém strojírenství, odpovídá tomu i množství inzerátů v tomhle oboru. Úplně speciální situace je mezi výrobci kontejnerů (modulárních systémů), inzerují u nás dva - zlatohorský CS-CONT a lipovský JM Containers. Hledají plus mínus podobné lidi - svářeče, elektrikáře, instalatéry, výrobní dělníky, ale také konstruktéry či technology. Do toho se samozřejmě hlásí další dva velmi stabilní chlebodárci Řetězárna a Fenix, životopis k nim mohou poslat seřizovači, zámečníci, elektrikáři, CNC obráběči aj. A svářeči a kovodělníci do Assmontu. Víme, vesměs mužské profese.

Ženy se mohou hlásit do výběrek třeba na Městském úřadě Jeseník, občas obsazují referentské pozice. Nebo přes prázdniny je i dost živo na základních školách, kde chybí pedagogové. Jesenické (Priessnitzovy) i lipovské (Schrothovy) lázně a vlastně i zlatohorské (Edel), pořád hledají zdravotní personál, fyzioterapeuty/ky..., prvně jmenované lázně doplňují personál i ve stravovacím úseku. Ve zdravotnictví je toho více, třeba lékárník do Zlatých Hor, praktický lékař/ka na Jesenickou polikliniku a několik lékařských specializací do Nemocnice Agel Jeseník.

Tradičně velká je poptávka z pohostinství a ubytování, kde chybí kuchaři, číšníci, pomocné síly, recepční, pokojské, však to znáte, restaurací a hotelů je tady hodně.

Kdo chcete čistou hlavu, dvě nabídky má ZD Jeseník. Kdo chcete konat dobro, hledá Člověk v tísni.

Směrem ke zdejším zaměstnavatelům jeden návrh - posílejte nám svoje nabídky práce, rádi je zveřejníme na positivJE.cz a slíbit můžeme solidní počty přečtení.

Pokud jde o práci, máme ještě dobrou zprávu pro ženy (nezaměstnané, na mateřské, studentky) - 13. září spolupořádáme s Czechitas workshop na téma práce v IT, kde se zaměříme na změnu kariéry něžného pohlaví směrem k technologiím, brzo přineseme detaily.

Tak přemýšlejte, jestli není čas změnit práci.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.