Zlatohorský skanzen s novou lávkou

17.09.2023

Dobrý hospodář neprojí všechen výnos, dobrý hospodář peníze utratí za další svůj rozvoj. Od nepaměti funkční poučka pasuje na jakékoli lidské snažení. Sedí i na turistický byznys, velkého hybatele lidí po jesenickém regionu, kde významným subjektem je Zlatokopecký skanzen.

Návštěvníků areálem projdou kvanta, tak tam pro ně budují další 'Naučnou stezku ve Zlatokopeckém skanzenu', aby jim zprostředkovali ještě lepší zážitek. Součástí investice je i výstavba lávky přes řeku Olešnici v zadní části areálu a Zlatohoráci hlásí hotovo. Zlaté Hory jsou v cestovním ruchu dobrým hospodářem, i tak je u zakázky za 1 650 000 korun podpořilo Ministerstvo pro místní rozvoj. A na budování naučné stezky se nadále pracuje.

Když se člověk poctivě ohledné pár let dozadu, fakt musí uznat, že Zlaté Hory do turistické infrastruktury hodně hrábli a oprávněně sklízí ovoce v podobě velké návštěvnosti všech jejich atraktivit. Kdo z vás jste letos byli v Poštovní štole, na Biskupské kupě, ve Zlatokopeckém skanzenu anebo v Městském muzeu?

Foto (zdroj): Zlatohorsko kraj pokladů

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.