Zlatohorsko hledá identitu

02.11.2019

Někteří Zlatohoráci tvrdí, že i přes nesporný posun v šíři a kvalitě služeb v oblasti cestovního ruchu Zlatohorsko stále má mnoho neobjevených míst. Jestli je to pravda, pak městská příspěvková organizace 'Zlatohorsko kraj pokladů' zbrojí na to, aby turistický boom jen tak neutichl.
Nově zřízené organizaci šéfuje Jirka Juráš a aktuálně se svým týmem řeší, jakou grafickou podobu kraji pokladů vtiskne. Tváří se to jednoduše, studiu froggysign byl zadán úkol vytvořit zajímavý logotyp, jenže složitější pak je vybrat ten nejhezčí návrh, když zrovna "krása" loga je tak subjektivní věc. Grafička pracovala s detailním zadáním, ve výsledném ztvárnění tak najdete zakódováno hodně z toho, co se Zlatými Horami souvisí. Kdo chce, uvidí tam charakteristický mapový pin, písmeno Z, hornické nástroje i zlato ukryté v nitru Příčného vrchu, no a použité barvy logicky korespondují s praporem města.
Po nasazení loga do ostrého provozu tak zřejmě vzroste hrdost Zlatohoráků a turisté mířící na Biskupskou kupu, do Zlatorudného skanzenu či do Poštovní štoly si budou upomínkové předměty odvážet po tunách ;-)
Fandíme cestovnímu ruchu na Zlatohorsku a přejeme, ať je nová identita přijata bez zásadních výhrad.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies