Zlatohorská základka zabodovala, sezvala si na besedy se žáky 14 absolventů - zajímavých rodáků

24.10.2023

positivJE je lokální platforma zachycující příběhy úspěšných lidí spojených s Jesenickem. Takové mikropositivJE si minulý týden v rámci dvou projektových dnů uspořádali na ZŠ Zlaté Hory. Třídní učitelky Daniela Búranová (9. třída) a Hana Gabriš Syptáková (7. třída) dostaly úplně super nápad – pozvat si zástupce mladší generace Zlatohoráků, která to, jak se říká, někam dotáhla. "Dali jsme hlavy dohromady a zapřemýšleli, koho vlastně známe, o kom víme, že prošel naší základní školou a kdo by byl ochoten nám věnovat svůj čas.", objasnila zrod myšlenky Daniela Búranová.

A škole se povedl malý zázrak, nikdo z oslovených jejich pozvánku nehodil do koše, a kromě pár omluvenek s pádnými důvody, většina přijala a ve dnech 16. a 17. října se na domovské škole objevila. Žáci byli u vytržení, jako jsou pokaždé, když před tabulí stojí neznámá tvář, nejlíp nepedagog, k tomu se zajímavým osobním příběhem.

Dovolte nám představit 14 Zlatohoráků, kteří si udělali na žáky čas, aby je v jejich vzdělávacím snažení inspirativními slovy podpořili. Marian Hefka – provozovatel úspěšného čajbaru Pangea v Jeseníku. Marie Janíčková – dlouholetá členka Valášku, nyní pracující v marketingové agentuře a spolupořadatelka festivalu Folklor bez hranic Ostrava. Josef Hoško – hasič a student na Fakultě bezpečnostního inženýrství. Ivana Patáková – tatérka, zachránkyně zvířat a učitelka v ZUŠ. Patrik Kicko – pořádkový policista Policie ČR. Martin Kotas – úspěšný fotograf a zlatokop. Matěj Sekanina – světoběžník a steward. Matěj Kudela – podnikatel, závodník a milovník adrenalinu. Patrik Kmínek – hráč futsalu, školitel a trenér. Bára Tománková – vrchní cukrářka vyhlášeného olomouckého podniku Long Story Short. Eva Zálešáková – majitelka vyhlášené kavárny Mevan's coffee a podporovatelka dětí z dětských domovů. Matyáš Strupek – medailový (nejen dráhový) cyklista a budoucí zdravotnický záchranář. Marek Pavlík – expert na parní turbíny jezdící je pro Siemens servisovat po celém světě. Athanasios Markos – bývalý reprezentant ČR v silniční cyklistice, v současné době na postdoktorandské stáži v Curychu, kde se zabývá studiem biomolekul.

Fajn, že o některých z hostů školy jsme na positivJE psali a zároveň se trochu červenáme, že na dost z nich jsme si doposud nenašli čas. Slibujeme, že to budeme postupně napravovat.

Podprahově tímto vzkazujeme všem školám, dělejte podobné věci, protože pozvání do "svojí školy" vám odmítne jenom málokdo a pro svoje žáky tím uděláte hodně.

Foto (zdroj): ZŠ Zlaté Hory

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.