Zlatohorák Tomáš Kajnar sportovcem Olomouckého kraje

13.03.2024

Až se budou 19. března v Přerově vyhlašovat Ceny Olomouckého kraje – sportovec roku 2023, zastoupí Jesenicko jeden z jeho historicky nejúspěšnějších sportovců. Borec, který na paralympijských hrách v brazilském Riu 2016 dojel šestý v cyklistickém stíhacím závodě.

Mnohým z vás nemusíme skvělého hendikepovaného cyklistu Tomáše Kajnara ze Zlatých Hor představovat. Je to ten, jehož plejáda startů v dresu České republiky na různých Mistrovstvích Evropy, Světových pohárech a Mistrovstvích světa je úctyhodně dlouhá, a hlavně stále nekončí.

I ve svém sportovně(!) vyšším věku pořád poráží mladší soupeře, důkazem čehož je i loňský titul Mistra ČR v silničním závodě i v časovce a bronz v časovce na Evropském poháru hendikepovaných. V sezóně bylo kvalitních výsledků víc, přidal vítězství na mezinárodním závodě horských kol Malevil Cup a celkové 1. místo v Českém poháru v para cyklistice. I proto ty krajské ceny.

Jeho vůle trénovat může být inspirací nejen pro všechny aktivní sportovce. Na Tomášově schopnosti skloubit časově náročný trénink a závodění s pracovním a osobním životem, by se mohli učit všichni ti, kteří pořád něco nestíhají.

Tomáš Kajnar je také pravidelným sběratelem ocenění Nejúspěšnější sportovec roku okresu Jeseník, tak se necháme překvapit, jestli si dojde na pódium i 8. dubna.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): archiv Tomáš Kajnar

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.