Zlaté Hory zlato a stříbro, Jeseník stříbro, Hradec-Nová Ves bronz

15.07.2021

Taky si myslíme, že veřejný sektor je v digitálních projektech o parník za soukromou sférou, vlastně by bylo divné, kdyby to bylo naopak. Ale radost udělá, že některé obce si vedou lépe, dejme tomu nadprůměrně. Soudíme tak podle výsledků soutěže 'Zlatý erb', která tohle počínání sleduje a vyhodnocuje. Včera byly vyhlášeny krajské výsledky.

Zlatou medaili, přesněji řečeno Zlatý erb, a postup do celostátního kola, si za své nové webové stránky vysloužily Zlaté Hory. Asi je složité mít městský web dokonale přehledný, těch publikovaných věcí je prostě moc, ale nám se zda, že si s tím město poradilo.

Druhé místo mezi městskými weby bral Jeseník. Ten to má s objemem textu ještě horší. Tohle stříbro jde trochu i za zdejším vývojářem webu - Markem Kačorem z Voltage Multimedia Studio.

V možná ještě důležitější kategorii 'elektronické služby', braly Zlaté Hory stříbro za jejich přehledný rezervační systém nového multifunkčního hřiště na Krnovské ulici, bronz si z Olomouce odvezla obec Hradec-Nová Ves, kde porotu zaujalo jejich 'hlášení rozhlasu'. To slouží jako moderní komunikační nástroj s tou částí obyvatel, která už tištěné zpravodaje prostě číst nebude.

Všem těmhle úspěchům tleskáme a vyhlížíme další progresivce, co do digitálu šlápnou, mají asi taaaakový prostor ke zlepšování :-o

Foto (zdroj): Olomoucký kraj

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.