Zlaté Hory uspořádají Mistrovství Evropy v rýžování zlata

01.11.2020

Nejen kvůli svému názvu, ale hlavně kvůli své historii, jsou Zlaté Hory ikonické pro všechny, kteří se tímhle vzácným kovem nějak zabývají. Řeč je o zlatu, a to ve zlatohorském podzemí nedá spát státu, jehož společnost Diamo má v plánu "přepočítat" zdejší zásoby. Různé odhady hovoří o dvou až devíti tunách.
A ono nedá spát ani zlatokopům. Právě proto, že Zlaté Hory jsou takovým pojmem, dostalo se jim možnosti uspořádat v příštím roce (25.-28.8.2021) Mistrovství Evropy v rýžování zlata. Samozřejmě bude záležet, zda a jak bude mít svět pod kontrolou covid, každopádně tahle akce, by do našeho kraje měla přilákat desítky soutěžících, kteří s pánví v ruce budou hledat magické zlatinky a budou usilovat o evropský titul.
Pořadatelé už teď přemýšlejí, jak to děje vtáhnout i místní, a tak přicházejí se zajímavým nápadem - vyhlašují soutěž na návrh loga šampionátu. A v první fázi stačí přihlásit pouhou kresbu návrhu, takže zúčastnit se může skoro každý, kdo to umí s pastelkami. Více k pravidlům naleznete tady.
Rozhodně už si do kalendářů Mistrovství Evropy značte.

Foto (zdroj): archiv Zlaté Hory

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.