Zlaté Hory se proinvestovávají k vyšší kvalitě života

11.08.2020

Tohle je nejlepší odpověď těm, kteří okres Jeseník nepovažují za nejvhodnější místo pro život. Rádi na konkrétních příkladech ukazujeme, jak se o svůj rozvoj starají města a obce. Teď vás stručně seznámíme s plánem investic druhého největšího města okresu - Zlatými Horami.
Na náměstí Svobody a v Krnovské ulice právě v těchto dnech probíhají rozsáhle rekonstrukce bytových domů, díky čemu Zlaté Hory získají do svého bytového fondu - nesporného bohatství města, 13 nových sociálních bytů. Na celkové investici 13,7 milionů korun se významně podílí dotace z EU.
Dále pokračuje výměna oken v městském muzeu a na začátku měsíce byla zahájena také II. etapa rekonstrukce knihovny, důležité městské instituce. Tahle fáze si vyžádá necelý půlmilion, na financování se kromě městského rozpočtu podílí také Olomoucký kraj.
Pokud jde o investiční výhled na zbytek roku, radovat se mohou obyvatelé zlatohorského sídliště, kde na ulici Sokolská dojde k rozšíření parkoviště o 16 nových míst. Dále bude dokončeno nasvícení Myslivecké ulice, na občany bude nově dopadat světlo moderních LED lamp ;-) A třeba na podzimní etapu zalesňování městských lesů Zlaté Hory objednaly 80 tisíc sazenic, což bude stát asi 950 tisíc korun. Jo a dobrovolní hasiči se dočkají rekonstrukce kotelny v požární zbrojnici, na což Zlaté Hory vydají přes 1 milion.
Dalších přibližně 1,8 milionů peněz půjde do podpory rostoucího cestovního ruchu. Jde o obnovu a rozšíření infrastruktury zlatokopeckého skanzenu, plus vybudování zpevněné lesní cesty k němu.
Zlaté Hory nám dělají radost a určitě dělají radost i těm, kdo mají v občance Zlaté Hory jako trvalé bydliště, včetně dětí je to asi 3 756.

Foto (zdroj): archiv Zlaté Hory

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.