Zlaté Hory se chystají na sezónu

18.03.2019

Podnikatelé počítají tržby ze zimní sezóny doufajíc, že zisky budou o něco lepší, než ty z minulé zimy a už už si drbou hlavu, co všechno musí připravit na sezónu letní. Líbí se nám ten ekonomický cyklus cestovního ruchu Jesenicka a náš obdiv mají všechny subjekty do něho zapojené.
Už několikrát jsme zmínili, že druhé největší město okresu Zlaté Hory podniklo v posledních letech dost pro zvýšení svého turistického potenciálu. Našli se ve zlatokopectví a historii těžby nerostů na Zlatohorsku, na tyto odkazy navazují Zlatorudné mlýny, Poštovní štola, propast Žebračka ...
Potvrzením, že tahle cesta je OK, je rozhodnutí Zlatých Hor zřídit speciální příspěvkovou organizaci, která bude mít rozvoj cestovního ruchu regionu přímo v náplni práce. Subjekt bude pod názvem 'Zlatohorsko - kraj pokladů' zajišťovat provoz a údržbu turistických klenotů, jako je skanzen nebo rozhledna na Biskupské kupě. Obvykle dochází ke zvýšení kvality, když dáte někomu zodpovědnost za jednu konkrétní věc - činnost. Teď najít ředitele organizace, výběrko právě běží a návštěvníci Zlatých Hor se můžou těšit.

Foto (zdroj): Sylva Kristianová

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.