Zlaté Hory mají novou vizuální identitu

23.05.2024

Být hezký na oslavu kulatých narozenin je zatraceně dobrá motivace se sebou něco dělat. Jste-li město slavící 800 let, není to jiné, jen vymýšlíte, jak ze sebe toho krasavce udělat.

Zlaté Hory to vymyslely tak, že si pořídily nový vizuální styl a ano, ponoukly je k tomu přípravy oslav významného výročí. Vedení města se shodlo, že tohle jubileum si svoje logo zaslouží, a tak rozjelo ve spolupráci se zkušenými organizátory designérských soutěží Czechdesign proces výběru autora nové vizuální identity, loga města a loga výročí. Roční proces obnášel hodiny debat, rešerší, konzultací, chystání podkladů, dodržování harmonogramu a těžkých rozhodování.

Do soutěže se přihlásilo 16 adeptů, z nichž porota složená ze zástupců města i expertů na grafický design vybrala tři finalisty. Ti následně připravili své autorské návrhy, mezi nimiž stejná porota zvolila vítěze. Tím se stala marketingová digitální agentura MD works, která následně dostala důvěru připravit pro Zlaté Hory kompletní logomanuál. Z něj jasně vyplývá, jak se s používáním nové identity ve Zlatých Horách má nakládat, aby se udržela vizuální jednotnost.

Prvotní představení nové vizuální identity proběhlo na slavnostním večeru k výročí založení 800 let města v prostorách sálu Sanatoria Edel na konci března. Postupně se město do nového vizuálu převléká, ať už se jedná o sociální sítě, webové stránky nebo propagační předměty. Celková komunikace směrem k veřejnosti již také zdůrazňuje nové logo včetně barevných kombinací.

Necháme na vašem posouzení, jak se vám grafické ztvárnění loga Zlatých Hor líbí, je ale běžné, že části obyvatel může chvíli trvat, než se s ním ztotožní. Autoři se do svého díla snažili dostat specifickou drsnost a jedinečnou atmosféru Zlatých Hor. Obecně je ale odvaha města fajn, tradičně používané heraldické znaky jsou už trochu přežitek. Chce-li radnice po svých obyvatelích, aby se s městem/obcí identifikovali, moderní vizuál je toho základním stavebním kamenem.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Zlaté Hory

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.