Zkusíme zachránit gastro podniky na Jesenicku?

30.04.2020

Při pohledu na výčet partnerů, kteří se zapojili do aktivity zvané 'Zachraň hospodu', si člověk uvědomí, jak velkým problémům teď hospody a restaurace vlastně čelí. Vždyť projekt podporují třeba Plzeňský Prazdroj, Budějovický Budvar, Pivovar Bernard, taky Kofola, Makro, Karlovarské minerální vody...
Ještě abychom dokreslili, o co se tady hraje. Většina podniků se dostala nad propast, ze které pro ně může vést cesta přes nějaké nerozumné zadlužení, necitlivé propouštění zaměstnanců, omezení služeb anebo přes rychlé otevření v kombinaci s loajálními zákazníky a vydařenou sezónou.
Fér na téhle aktivitě Zachraň hospodu je, že vy neposíláte "někam nějakou" finanční podporu, která skončí "bůhví kde", vy si vlastně předplácíte budoucí spotřebu ve vaší oblíbené restauraci. Kupujete si voucher ve vámi zvolené výši (100, 200, 500, 1000 Kč) a provozovateli podniku vysíláte zatraceně dobrý signál, že jste připraveni mu aspoň trochu píchnout.
Pokud jde o okres Jeseník, tady se o vaši záchranu uchází 9 gastronomických zařízení. Můžete přemýšlet, jestli podpoříte Hospodu Modrý jelen z Vidnavy, Hotel Praděd Thamm ze Zlatých Hor, z České Vsi Hotel Zlatý chlum či Sport bar, Penzion Radost z Černé Vody, Pohostinství Vendy z Vápenné, v Mikulovicích Restauraci Pohoda, Sport Grill z Petříkova anebo Yesenku style bar z Jeseníku.
Situace je taková, že jen pár restaurací provozuje výdejní okýnko a v tuto chvíli víme jen to, že 11. května budou moci otevřít venkovní zahrádky. Kompletní otevření hospod, kaváren, restaurací a barů je nyní plánováno na 25. května., to je pořád skoro měsíc.
Tak Jesenicko, pojďme si předplatit pár piv nebo oběd ;-) ať nám tu ty oblíbené podniky zůstanou.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies