Život v Lipové táhnou nahoru i Schrothovy lázně, opravily další dům

24.09.2022

Každý člověk s průměrnou fantazií si dokáže představit, jaký bolehlav dnes mohl být lázeňský areál pro Lipovou, kdyby se v květnu 2017 neodehrál restart Schrothových léčebných lázních.

Od toho momentu sledujeme úžasnou podnikatelskou ofenzívou. Ta přináší nepřehlédnutelný rozvoj, kdy se lázně plní pacienty z celé republiky, výměnou za což může vedení společnosti investovat do infrastruktury, ale hlavně - může postupně zvelebovat areál.

Lázně opravují jeden dům za druhým, aktuálně jsme napočítali rovných deset budov ve zbrusu novém kabátě: Villa Theresa, Villa Louise, Villa Dr. Karla Schrotha, Zakladatelský dům, Villa Hella, Villa Rochus, Villa Mader, apartmánový dům Michael, Wellness hotel Villa Grohmann a úplně čerstvě je to Hotel a restaurace Lípa. Legenda Lipové, která si pár let "odpočinula", aby si nakonec prošla totální rekonstrukcí exteriéru i interiéru inspirovaného samotným stromem lípa.

Restaurace za sebou má zkušební provoz, finální otevření je naplánováno na začátek října. Těšit se můžete na pizzu z pece, domácí těstoviny a další specialisty. Prozradit můžeme, že vybavení kuchařova ráje měli na starost jeseničtí Gastro Mach. Dalším místním dodavatelem byl lipovský kovář Martin Kirakovjan, který ukoval chybějící části dobového zábradlí. To návštěvníky dovede do sklepní vinárny. Hotel se pyšní 17 pokoji a kapacitou 30 lůžek.

Ten výše zmíněný byznysový rozvoj Schrothových lázní jde krásně demonstrovat na jejich kapacitě. Začínali se šedesáti lůžky, dnes jich mají přes 300 a vizi na opravu dalších třech budov: Nový domov, Villa Marie a Villa Libuše.

Moc, moc držíme pěsti!

Foto (zdroj): Josef Sekula ml.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.