Život profi lyžařky Heleny Schrommové

29.10.2020

Jesenicko platí za docela povedenou líheň sportovců, ostatně i na positivJE se o nich dočítáte. My přejeme každému to nejlepší, ale nezaškodí podívat se na to, jak trnitá to někdy umí být cesta, na které my fanoušci nevidíme víc než výsledky.
Ukažme si na příkladu jesenické Heleny Schrommové, jak vrtkavý je sportovní život, kdy jí asi nejvíc nabouralo olympijské sny dosti zásadní zranění nohy. Vzpomeňte peripetie při loňském soustředění v Chile. A tu kupu peněz, kterou tohle všechno stojí.
Jenomže Helena je rozumná holka, co nevsadila všechno na jednu kartu! Letos končí své magisterské studium na pražské VŠE, kde se snaží co nejlíp připravit na svůj neodkladný vstup do posportovního života. X let cestuje po světě, do exekutivní funkce tak velmi pravděpodobně vpluje ve firmě někde mimo Česko. Přestože už teď svým rodičům pomáhá v Birki, hlavně s marketingovou komunikací značky, což je bezpochyby její disciplína (na svém osobním Instagramu nemá problém posbírat tisíce lajků), nicméně na brzký vstup do rodinného byznysu to zatím nevypadá.
Vraťte vysvědčení vy, kdo předpokládáte, že o individuální sportovce, nejste-li Ronaldo či Djoković, se sponzoři perou. Ne ne, je to náročná šichta pro manažera či přímo sportovce, a i Helena má za sebou probdělé noci při výrobě powerpointových prezentací, rozesílání mailů od čerta k ďáblu... a ono se nakonec urodilo! Už druhou sezónu je její lyžování spojeno kromě holí značky Birki s jinou českou firmou - oděvní značkou Kilpi. A spolupráce souzní, Helena Schrommová coby brand ambassadorka je součástí Kilpi racing teamu a aktuálně taky hlavní tváří kampaně. Helenu teď můžete vídat v reklamních blocích na TV Prima i TV Nova. K fungujícímu partnerství s Kilpi ještě dodáme, že celá kolekce 2021 byla nafocena v domovských Jeseníkách.
Pokud jde o závodění, Helena má v plánu evropský pohár, ráda by nějaký svěťák, jenže tady bude dost záležet, co na to koronavir.
I jemu se jesenická lyžařka snaží postavit svou novou zálibou - otužováním. Až bude mít více času, ráda vám představí pár zajímavých míst v Jeseníkách, kde voda určitě není přes 10° C :-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.