Zimní Jeseníky v hledáčku lyžařů

06.11.2019

Vlastně ať se podíváte na jakýkoli ukazatel, každý roste, každý se zlepšuje, každý má pozitivní trend. Bavíme se o zimních střediscích v Jeseníkách a Rychlebských horách, která už kontrolují sněžná děla a rolby, dolaďují poslední terénní úpravy, tisknou nové letáky ... prostě se chystají na zimu 2019-2020.
Asociace zimních středisek ČR ve svém šetření zjistila, že zdejší resorty v posledních letech notně investují do výměny a modernizace lanových drah, zkvalitňování umělého zasněžování, zvyšování komfortu a bezpečnosti lyžařů na sjezdovkách a v neposlední řadě jdou peníze do staveb nových a rekonstrukce stávajících ubytovacích kapacit od hotelů a penzionů až po horské chaty a chalupy. Důvody jsou zjevné, Češi ve velkém objevují kouzlo zimy i v našich horách, přibývá zejména mladých lyžařů a snowboardistů toužících trávit v Jeseníkách prodloužené víkendy, důležitá je pro lidi také úspora času, pokud se nemusí trmácet až do Alp. Pak chtějí jediné - jistotu sněhu, což jim dává právě umělé zasněžování. V případě Jeseníků nelze opomenout také nárůst polské klientely. Tématem příštích let tak bude zlepšování parametrů ekologické udržitelnosti všeho, co s provozem zimních center souvisí (efektivnější spotřebu vody sněžných děl, energeticky úspornější lanovky a technologie, snižování produkce odpadů a jejich maximální recyklaci atp.).
Tenhle optimistický popis sedí jak na velké resorty typu Červenohorského sedla a Ramzové, ovšem zdárně se s tím perou také menší areály jako Miroslav, Filipovice, Ostružná...
Boom zimních radovánek platí i pro běžky, skialpy a sněžnice, také peníze této skupiny jsou v jesenickém regionu cítit.
Jeseníky stojí na začátku sezóny, která je pro zdejší cestovní ruch zaměstnávající stovky lidí stěžejní, tak všem zaangažovaným subjektům přejeme kvalitní sněhové podmínky, tisíce návštěvníků a spoustu sil a energie a ať jim nezamrzá úsměv.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.