Zeměpisné pomůcky od jesenické firmy Mapujeme svět

13.02.2021

Kategorie 'rodinná firma' je pro národní ekonomiku jednou z nejdůležitějších. Rodinné firmy jsou málokdy na prodej, od rodinných firem nečekejte rychlou honbu za zisky, většinou jdou cestou pozvolného, leč dlouhodobě udržitelného růstu. Proto jsou tak cenné.

Zuzka s Ondrou Hanulíkovi založili jednu takovou právě na Jesenicku. Chtějí dokázat, že podnikat jde odkudkoli, zvláště dnes, kdy vám k tomu stačí internetové připojení!

Oba byli od svých středoškolských let zapálení Brontosauři. Věří v potenciál kraje, který se v minulém století začal budovat od znova a ano, jde to znát, ale záleží na každém, jak přiloží ruku k dílu. Starali se o chráněné louky, pořádali tábory, přiložili ruku k dílu při opravách pramenů... a dá se říct, že kvůli té společné dřině zůstali. Jejich cesta vedla skrze vlastní děti až k Montessori pedagogice. Z Ondry, který studoval kartografii a geoinformatiku, se stal Montessori učitel ve Vápenné, a tak spojil své know-how s výrobou vzdělávacích pomůcek a map. Zuzka zase využila své marketingové znalosti ze studia Obchodní akademie v Jeseníku a ze studií na výšce a začali pomalu budovat e-shop. A tak vznikla rodinná firma Mapujeme svět. Kromě velkoformátových map, nabízí Ondra se Zuzkou také mapy okolí školy na zakázku a spoustu výukových materiálů ke stažení. Spolupracují také s Evou Glabazňovou z Montedu.cz. Jedinečné zeměpisné pomůcky z dílny Jesenických patriotů, ty přeci musí mít i vaše škola.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.