Železnice na Jesenicku drobně, ale posiluje

21.12.2020

Vždycky v polovině prosince se mění (spíše aktualizují) jízdní řády a Jesenicko každoročně trne, jestli zůstane zachován rozsah spojů. Blbý, na to že vlak je doprava budoucnosti, nefandíte-li Muskovu hyperloopu ;-)
Nestojí to samozřejmě jenom na Českých drahách, dopravu v našem okrese si u nich objednává Olomoucký kraj (Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje), a ten letos ze známých důvodů trpí poklesem příjmů. Každopádně ČD a jejich vlaky náš region obsluhují, v očích cestujících jsou tím hlavním terčem kritiky anebo chvály.
Pokud jde o spoje, došlo v něm spíše jen ke kosmetickým změnám, drobným úpravám časů, významnějším tak asi je jeden nový vlakový spoj Mikulovice - Zlaté Hory, který bude jezdit o prázdninových víkendech (19:14 Jeseník - 19:51 Zlaté Hory / 19:56 Zlaté Hory - 20:36 Jeseník).
Těšit se můžeme ještě na nasazení další várky moderních vlaků Stadler. Pro celý kraj jich národní dopravce má 12, postupně je upravuje a nasazuje do provozu. Vylepšovat budou komfort cestujícím ze Šumperka do Jeseníku, přibude jich také na spojení Lipová - Javorník. No, tak už i na Jesenicko přichází 21. století, sláva! Ostatně Stadler už je tady k vidění, kvalitativní posun je zřejmý na první pohled (sedačky, toaleta, informační panel...).
Jestli se má jednou dostat masový automobilismus pod větší společenský tlak, musíme na Jesenicku mít dostatečnou železniční infrastrukturu, tak ať se na tom maká!

#zeleznicnidoprava #zeleznicenajesenicku #jesenicko #okresjesenik #dopravniobsluznost #idsok #ceskedrahy #vlakemdojeseniku #jizdnirady #zeleznicejebudoucnost #olkraj #olomouckykraj

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.