Ze Zlatých Hor na Tour de France?

16.03.2018

Titulek je už teď pravdivý, ale ne tak, jak by si odchovanec zlatohorské cyklistiky Matyáš Strupek přál. Na slavné Tour de France byl jen jako divák, i když si díky obrovskému štěstí mohl vyzkoušet pódium pro vítěze etapy a stisknout ruku Chrisi Froomovi! Že by snad znamení?...
Velký talent v Matyášovi objevil jeho první trenér Jirka Kalabis, který nastartoval jeho cyklistickou kariéru. Díky jisté dominanci v žákovských kategoriích, si ho vyhlédli trenéři ze sportovního centra v Prostějově, kam se hlásil ještě coby deváťák na základní škole. A týmu SKC Tufo Prostějov zůstal věrný celé juniorské období. Okusil zde i dráhovou cyklistiku. Nicméně srdce ho táhne ke královské disciplíně, silniční cyklistice. Není divu, když s dráhou se pojí Matyášova nejdrsnější zkušenost s tímto sportem. Na svém prvním dráhovém závodě se zamotal do hromadného pádu, díky čemuž přišel o část prstu. Ani tento problém spojený s dlouhodobou rekonvalescencí mu nevzal chuť makat na kole. Rok po incidentu získal republikový titul v kategorii kadetů. A zabydlel se v reprezentačním týmu.
Po čtyřech letech přestoupil do Dukly Praha, kde dneska jezdí v kategorii U23, v níž reprezentuje i naši zemi, a to jak na silnici, tak na dráze. Protože mají cyklisti do 23 let závody spojené s kategorií Elite, podaří Matyášovi občas v pelotonu potkat s Peterem Saganem, Zdeňkem Štybarem, Romanem Kreuzigerem, či Leopoldem Königem. Solidní motivace, nemyslíte?
Za svůj dosavadní největší úspěch Matyáš považuje účast na desetidenním etapáku v Číně Tour de Taihu lake 2016. Nicméně na svém kontě má 7 titulů mistra České republiky (dráha), několik medailí z národních šampionátů na dráze i na silnici a mnoho dalších pohárů a diplomů.
Pokud nevíte, jak těžký sport cyklistika je, zkuste si někdy, až pojedete s nákupem na řídítkách, jen tak stoupnout do pedálů a do mírného kopečka si dejte naplno třeba 100 metrů. Si to vynásobte krát 1700 a máte profil takové standardní etapy mezi profíky 😊 Jen chceme říci, že Matyáš Strupek zaslouží uznání. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.