Zdravotnictví na Jesenicku pořád lepší

13.02.2020

Jsou tomu 4 roky, co Jesenickou nemocnici převzala skupina AGEL, a podle nás od té doby jde kvalita zdravotnického zařízení nahoru. Ne kosmickou rychlostí, ne na všech odděleních současně, a ne ve všech oblastech, jenže to by čekal jenom naiva. Zdravotnictví je až příliš složité, než aby ty věci šly hodně rychle a úplně hladce.
Každopádně z nemocnice přicházejí pozitivní zprávy, které jsou demonstrovány třeba na rostoucím počtu ošetřených pacientů, kdy loňských 79 tisíc bylo o skoro 20 % víc, než v roce 2018. Taky důležitý je cca 10% procentní nárůst operačních zákroků.
Asi nejviditelněji se v nemocnici rozjela ortopedie, která tu před třemi lety vznikla jako zcela nový obor. Podle nárůstu počtu pacientů lze usuzovat, že je praxe ortopeda hojně využívána.
Hodně z celkově proinvestovaných 100 milionů korun šlo do zkvalitnění gynekologicko-porodnického oddělení, nakupovaly se však přístroje také na jednotku intenzivní péče, na operační sál...
Během letoška začne fungovat i vyšetření magnetickou rezonancí, takže úspora času, protože už se nebude jezdit do Krnova či Šumperka.
Když sečtete progres Jesenické nemocnice a Jesenické polikliniky, to už je hodně dobrá zpráva, ne? Pořád nejlíp ale vychází starat se o svoje zdraví co nejvíc sami, a že těch možností a způsobů je hromada ;-)

Foto (zdroj): archiv Jesenická nemocnice

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.