Zažít zlatohorskou přírodu

02.10.2020

Vůbec nevybízíme k sabotáži boje s koronavirovou epidemií, jen je nám sympatický přístup organizátorů Zlatohorského trekingu, kteří neruší sobotní pochoďák, a vysílají tak lidem signál, že ani covid je nepřeválcuje, že nejde rezignovat na běžný život.
Pokud máte v rukou osud už 43. ročníku akce, na níž se každoročně těší stovky účastníků, děláte všechno možné, aby to klaplo. Nám imponuje, a znovu to dokladuje tu zlatohorskou soudržnost, jak se nízkonákladová tradice založená v roce 1978 postupně vyprofilovala do jedné z nejvýznamnějších lokálních událostí, a přitom si udržela svoji osobitou atmosféru. Za nás je pozoruhodný nárůst počtu chodců a běžců, kdy třeba v roce 2000 na start dorazila asi stovka lidí, zato v posledních letech se to dostalo na úroveň šesti až osmi stovek. A řeč je o první říjnové sobotě, což je z hlediska počasí opravdová loterie (potvrdí ti, co šli minulý rok). Ono startovat 25kilometrovou variantu 'Noční šichta' ve 3 hodiny ráno, to chce notnou dávku odhodlání. Nejdelší je trasa 50 kilometrů, podle vlastní kondice pak můžete volit distance 5, 15 a 25 km a nikdo vám nebude bránit v tom, si to celé zaběhnout ;-)
V ceně fakt srandovního vstupného (děti 30, dospělí 50 korun) je občerstvení (třeba krajíc chleba se škvarkovou pomazánkou, špekáček, slivovice) a vstupenka na Biskupskou kupu, co v ceně není, ale bude jich hodně, jsou zážitky ze zlatohorské přírody, pravda, s pozměněnými kulisami, že, kůrovče.
Sporťáci a turisti, zvažte zítřejší Zlatohorský treking, registrace je možná zde.

Foto (zdroj): Facebook Zlatohorský treking

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.