Závodník MotoGP Lukáš Pešek přijede na Sedlo učit motorkáře

20.08.2021

Za prvních 7 měsíců roku zemřelo v ČR 46 motocyklistů. Chlapi na silných strojích jsou prostě zranitelnější. Kvůli rychlosti, kvůli zkušenostem, kvůli nekvalitním silnicím, kvůli ostatním účastníkům provozu apod.

OK, stát může nasadit Polici, měřit rychlost, dávat mastné pokuty, zabavovat stroje..., anebo může přijít s preventivním programem BESIPU 'Nechoď za svůj limit', který se snaží motorkářům předat nějaké informace, tipy a zkušenosti, jak se mají na cestách chovat, aby bourali méně.

Zítra se na Červenohorském sedle - vyhlášené motorkářské lokalitě, uskuteční preventivní akce, jejíž hlavní tváří je motocyklový závodník Lukáš Pešek. Ten říká, že jezdit rychle umí každý, je potřeba zvládat i techniku jízdy.

Od 10 do 17 hodin bude Pešek, zástupci Besipu a Olomouckého kraje a samozřejmě jesenické dopravní policie k dispozici motorkářům. Lukáš v roli zkušeného lektora bezpečné jízdy rozdá spousty rad, policisté si budou moci s motorkáři vyříkat různé situace..., možná to z některých motoristů udělá lepší řidiče.

Foto (zdroj): Flickr

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.