Závan Skandinávie na Lesním baru

16.09.2018

Jsem-li turista směřující do Jeseníků a/nebo Rychlebských hor, musím do svého itineráře naplánovat několik zásadních zastávek. A jsme si stoprocentně jisti, že kroky většiny milovníků přírody a výletů povedou i na Lesní bar. Je fenomenální!
Zkuste si vzpomenout na svoji první návštěvu Lesního baru. To byl šok, co? Původní myšlenka revírníka pana Pavlíčka na malou zastávku pro cyklisty a turisty při cestě do kopce se rozvinula do naprosto jiných rozměrů. Dneska je hlavní bar nad Horní Lipovou jednoznačným cílem výletů, nikoli jen vítanou pauzou. Z reakcí návštěvníků ze všech částí naší země je patrné, že i je tohle místo totálně okouzlilo, hlavně tedy důvtipné chlazení nápojů a systém placení. V době čárových kódů, EET a samoobslužných pokladen, je Lesní bar postaven na zcela jiném formátu - důvěře v návštěvníky. To je ta přidaná hodnota, ten výchovný prvek. Lidé se zde nají, napijí, odpočinou ... všechno super, ale pak se každý jeden zvedne, obejde si ceníky, vytáhne peněženku a do kasičky vloží příslušnou částku. Chápete? V Česku! ;-) To nám připomíná spíše nějakou skandinávskou zemi. A nepodceňujeme efekt, který tahle "dobrovolnost" na tisíce lidí, co už na baru byli, zanechala. Lesní bar přispívá k lepšímu Česku. Klobouček dolů.
V případě Lesního baru vás nemusíme vybízet k neodkladné návštěvě před koncem letní sezóny, tohle neuvěřitelné místo je nám k dispozici celoročně. Děkujeme Václavovi.

Foto (zdroj): Jerry S. Wolf   

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.