Zasaďte budoucnost Jesenicka

16.05.2020

Když se teď řekne 'strom', skoro každému se vybaví uschlý smrk a současná kalamita v lesních porostech nejen Jeseníků, kde se lesáci ze všech sil snaží dosazovat vzniklé holiny. Jenže boj se suchem, snaha zadržet více vody, potřeba produkovat více kyslíku, touha mít hezčí obce a města... jsou jedním velkým motivátorem dlouhodobé akce 'sázíme budoucnost' od Nadace Partnerství, která už "zasekla drápek" také na Jesenicku.
Smělým cílem projektu je vysadit po České republice 10 milionů mladých stromků mimo les. A tak se sázejí aleje, remízky, sady, zelené oázy, větrolamy, do země jdou ovocné stromky, listnáče, okrasné stromky. O kopání děr se starají dobrovolníci, firmy, obce, školy, veřejné instituce, zemědělci...
Okres Jeseník ze 600 tisíc doposud zasazených stromků přispěl zatím asi jen 238 kusy. V Jeseníku se Technické služby postaraly o výsadbu habrů a jeřábů u okrasného rybníku, na hřbitově na Husově ulici a na koupališti. Ve Zlatých Horách v Parku Edel přibylo 52 okrasných listnáčů.
Chceme do vás šťouchnout, ať popřemýšlíte, jestli by se někde na polní cestě nenašlo místo na alej, jestli nedisponujete nevyužitým pozemkem, kde by se vyjímal ovocný sad, či jestli by nepotřebovalo nějaké zákoutí vylepšit okrasným stromkem. Peníze na tohle užitečné sázení nabízí Státní fond životního prostředí a přispět umí i pořádající Nadace Partnerství.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.