Zapojte se do tvorby lepšího Jeseníku

17.04.2021

Potvrdí vám každý politolog, že zapojení občanů do chodu společnosti je přesně tím, co zvyšuje jejich loajalitu vůči voleným zástupcům, a taky posiluje vztah obyvatel k obci/městu. A to na Jesenicku potřebujeme.

Existují různé způsoby, participativní rozpočet je jedním z nich. Vezmete peníze z obecní/městské kasy a nabídnete veřejnosti ať rozhodne, zač budou utraceny. Dostanete spousty zajímavých podnětů a realizací těch nejlepších občanům dáte pocit, že si to postavili sami.

Město Jeseník vykopává druhý ročník participativního rozpočtu, v němž pod titulem Tvoříme Jeseník dává do pomyslného banku rovný milion korun a lidem říká: pošlete námět na veřejně prospěšný projekt, který půjde zrealizovat na pozemku ve vlastnictví města, bude aspoň teoreticky využitelný všemi obyvateli Jeseníku a jeho rozpočet nepřesáhne 300 tisíc korun. Každý takový nápad dostane příležitost ucházet se o přízeň hlasující veřejnosti.

Na konci toho všeho bude město Jeseník o nějakých tři až šest věcí hezčí a všechny zapojené občany bude hřát, že na tom mají svůj podíl.

První fáze - sběr námětů potrvá od 1. května do konce června, žhavte mozkovny.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.