Zapojte se do monitoringu veřejných prostor v obcích na Jesenicku

24.07.2021

Když dáte aktivním lidem patřičný nástroj, můžete se jako starosta dočkat nebývalé pomoci. Narážíme na chytrou platformu ZmapujTo, s jejíž funkcionalitou se ví o rozbité lavičce, nelegální skládce či přeplněných kontejnerech rychleji, než na to narazí obecní úklidová četa.

Tenhle pomocník je dostupný jako interaktivní webová mapa nebo jako mobilní aplikace i v okrese Jeseník. Vyfotíte problematické místo, zadáte polohu, popíšete trabl a zveřejníte. Samospráva by pak měla zjednat nápravu. Prioritně je "hlídač" funkční v pěti obcích, co mají nasazenu službu Mobilní rozhlas (Stará Červená Voda, Žulová, Bělá pod Pradědem, Skorošice, Černá Voda), ale hlásit různá poškození a znečištění veřejných prostranství můžete i jinde.

Aktuálně je pro Jesenicko v systému zaregistrováno 24 podnětů (některé z nich již vyřešené), pro ilustraci jsou to například černé skládky, nefunkční veřejné osvětlení, poškozený povrch vozovky, rozbitá lavička a tak podobně.

Troufáme se říct, že pro většinu občanů je důležité mít své okolí hezké, tohle je jednoduché řešení, jak upozorňovat na místa, kde se někdo choval jako pr*se.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.