Základní škola v Bělé pod Pradědem jede na zelenou

10.07.2023

Základní škola v Bělé pod Pradědem si na konci června byla převzít certifikát Zelená Ekoškola. Velká akce se odehrála na Staroměstské radnici v Praze v prostorách Brožíkova sálu, kde se na předávání prestižního titulu podílela řada významných zástupců z řad Ministerstva životního prostředí a Ministerstva školství. To vše podtrhlo důležitost fungování Ekoškol a především to, že i environmentální práce dětí má smysl.

Ekoškola je mezinárodní program, který skrze metodiku sedmi kroků rozvíjí u dětí schopnost aktivně a samostatně zlepšovat životní prostředí a tím také ovlivňuje ekologizaci celé školy. Nyní na základní škole v Adolfovicích hrdě vlaje zelená vlajka a budovu školy zdobí krásná smaltovaná plaketa s logem Ekoškoly.

Připomínáme, že k zisku titulu musel školní ekotým rozhýbat několik praktických realizací. Například vybojoval více košů na tříděný odpad, vyrobil box na bioodpad, nastavil využívání již použitého papíru (šmíráků) na další psaní, inicioval výsadbu stromů v okolí školy…, děti začaly chovat žížaly a pro rodiče pěstovat sazeničky rajčat a paprik… Ekologičtí nadšenci navíc pravidelně sledují a vyhodnocují teplotu ve třidách a hlídají tak nadbytečnou spotřebu energie.

Text a foto (zdroj): ZŠ Bělá pod Pradědem

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.