Žáci ZŠ Jeseník začnou jezdit po Evropě

31.01.2024

Evropská unie nejsou jenom dotace, Evropská unie jsou i další příležitosti. Třeba studijní, prostřednictvím velkorysého programu Erasmus+, který umožňuje žákům a studentům mezinárodní výjezdy. Ne nadarmo je pak mladší generace výrazně proevropská, když si díky EU užívá dostupného cestování po kontinentu.

Do téhle evropské společnosti se nově přidává Základní škola Jeseník. Podařilo se jí získat příslušnou akreditaci, s níž se žákům a pedagogům otevírá doslova celá Evropa. Na čtyři školní roky bude mít základka k dispozici nejméně 80 tisíc eur, ale může to být až 800 tisíc eur, které investuje do žáků a učitelů a do budování vztahů se zahraničními školami. Už teď je předjednána spolupráce ve Finsku a Slovinsku, volba však může padnout na dalších více než 30 evropských zemí.

Jde o hodně pozitivní zprávu především pro všechna děcka. Škola jim tímto nabídne unikátní příležitost pilovat jazykové znalosti, poznávat cizí země a budovat nová přátelství. Erasmus+ je o sbližování Evropy, na Jesenicku bychom měli vítat vše, co nám nedovolí zůstat v jakékoli izolaci.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.