Žáci ZŠ Bělá pod Pradědem prožili týden se zahraničními studenty

27.09.2023

Jako koza drbání potřebuje Jesenicko styk se zahraničím, aby padaly strachy a předsudky vůči cizincům. My tu nejsme žádný pupek světa, máme se dost co učit, tím víc zpoza hranic.

Pomáhají s tím různé školní projekty typu Erasmus nebo Youth 4 Impact, přes který do adolfovické základní školy minulý týden přijeli studenti z Egypta, Indie a Gruzie. Několik dnů se tak na chodbách a ve třídách ozývala hlavně angličtina, jak se žáci snažili svým třem vzácným hostům představit Česko i jejich rodnou Bělou pod Pradědem.

Cizinci se ale nenechali zahanbit, zvídavým (spolu)žákům odprezentovali své země, ale nespolehli se jen na fotky. Děckám dali okusit národní jídla, národní tance, písně a hry. Od teď skoro každý prvňák ví, kde Indie, Egypt a Gruzie leží, jaké mají tradicemi, zvyky a jaká v nich panuje politická, sociální, ekonomická a kulturní situace.

"Poslední den návštěvy jsme jako celá škola vyrazili do akce 'Ukliďme Česko'. Zahraniční studenty si pod svá ochranná křídla vzali naši deváťáci. Postarali se tak o úklid Filipovic, odkud mohli obdivovat krásný výhled do údolí Bělé.", popsala učitelka školy Anděla Wolfová.

Foto (zdroj): ZŠ Bělá pod Pradědem

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.