Žáci základních škol programovali pod dozorem Gymnázia Jeseník

12.01.2022

Chvílemi si říkáme, že bychom se mohli přejmenovat na 'Pedagogické listy', jak často a rádi se věnujeme tématu regionálního školství. Jaksi cítíme, že na dnešních dětech může vzejít 'Jeseník 4.0' :-o

Ta budoucnost bude hodně o technologiích, schopnostech je využívat, schopnostech je ovládat. Významnou roli v tom, jak dobří budeme, sehrají jesenické střední školy. Zhostil se toho i náš gympl, který pro žáky druhých stupňů ZŠ zorganizoval workshop Hrajeme si s roboty. Na ten dorazily děti z pětice základních škol a užily si hutný program.

První část se zabývala jednoduchým programováním Micro:bitů. Děti se učily házet kostkou, a také si jejich prostřednictvím předávaly tajné zprávy.

Druhá půlka pracovního setkání školákům nabídla hraní si s programovatelnou stavebnicí mBot. Těmhle plastovým robotům se učili velet při jízdě vpřed a vzad, objíždění překážky i zápasení proti dalším mBotům. Byla z toho spousta zážitků a možná byl položen základní kámen k budoucím studiím účastníků workshopu na Gymnáziu Jeseník.

Sluší se poděkovat i platformě Vzdělávání Jesenicko, která za uspořádáním robotického setkání stojí.

Foto (zdroj): MAP rozvoje vzdělávání Jesenicko, Gymnázium Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.