Zachrání dětský sport na Jesenicku Honza Malysa?

22.03.2019

Nedáváme na dojmy a mediální masáž, vycházíme z informací přímo tělocvikářů, trenérů a lidí, co se sportování dětí věnují a řekneme vám, že my dospělí bychom se měli červenat. Děti leniví, protože nemají doma sportující rodiče, nemají vzor, který by je přivedl ke sportu. Je tam okolo spousta dalších detailů, ale tohle je to hlavní.
Jestli je na Jesenicku někdo, kdo by nám s tím mohl hodně píchnout, je to Honza Malysa. Zlatohorský rodák, dnes Jeseník a Jesenicko milující patriot, je Fotbalovou asociací ČR placený profesionální (dětský) trenér, což není to hlavní, ačkoli to mu dává jistý mandát do fotbalu a sportu v rámci okresu Jeseník vstupovat.
Abychom dodali sílu jeho činům, doplníme, že sám byl aktivním fotbalistou, mnoho let hájil branku RD, později TJ Jeseník, kariéru pak dochytával v tehdy úspěšných Supíkovicích.
Po studiu trenérské licence B se ujal jesenických žáků U13 (třináctiletí), pak U15 (patnáctiletí), aby se díky sportovním úspěchům dostal do hledáčku fotbalových bafuňářů, od nichž dostal kontrakt na okresního trenéra. Dnes má na starost školky, školy, žákovský fotbal ve všech městech a obcích ... A to vám říkáme, Honza cíleně jde po tom, aby přivedl ke sportu (jakémukoli) už tříleté děti.
Bez přehnaných očekávání v září 2018 rozjel 'Jesenickou pohybovou školičku' určenou dětem ve věku 3 až 6 let a ejhle, každé pondělí má nastoupených přes 20 prcků. A už spřádá plány, jak to samé rozběhnout v Javorníku a Zlatých Horách. Překvapí vás vůbec, že to dělá ve svém volném čase a zadarmo? K tomu v dubnu otevírá Fotbalový kroužek pro děti 5-7 let a očekáváme, že se brzo pustí i do dětí I. stupně základních škol, kde prostě nemůžeme od šedesátileté kantorky s píšťalkou v puse očekávat, že naše děti přivede ke sportu. Představte si, na některých školách ještě dnes ztrácí nejmíň 5 minut tělocviku nesmyslným nástupem dětí v řad (na loket), znáte to?
Takže "majitelé" dětí, veďte svoje potomky ke sportu, anebo volejte na pomoc Honzu Malysu, děcka mu při trénincích "zobou z ruky" a budou i vaše.

Foto (zdroj): Josef Kavka

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.