Zábava na sněhu z Mikulovic

14.12.2018

Když jsme poprvé narazili na výrobky značky Gizmo Riders, napadlo nás, že tak nějak by mohla vypadat špičková zábava na sněhu, kdyby se do ní pustil zakladatel Tesly Elon Musk. Napočítat do desíti a trochu to vydýchat jsme museli po zjištění, že Gizmo Riders je součástí mikulovického Plastkonu.
Tyhle designové perly určené na sníh sjíždí z linky v Mikulovicích a vás při bobovačce na kopci spolehlivě odliší. Ale co, vy jste na kopci kvůli zážitkům a ty servírují plastové hračky Gizmo plnými doušky. Za podařeným vzhledem celé řady zimního náčiní však stojí dlouholetý vývoj a pak precizní výroba. Tenhle přístup dal vzniknout zcela nové kategorii výrobků pro blbnutí na sněhu, konkrétně Skidrifteru. Ten kombinuje to nejlepší z klasických bobů a carvingových lyží. Postavte se na boby Stratos, co mají volant a brzdu, a vedle klasických bobů za tři stovky v supermarketu poznáte, jaké to je parkovat Mercedesem vedle Dacie (nic proti ní). Takhle si představujeme lídra řiditelných bobů. Aerodynamické sáně Neon Grip jsou tu zase pro ty, co mají odvahu platit v partě za toho nejrychlejšího, a kteří v mrazivé jízdě ustojí žhavé pohledy přihlížejících. Pro zábavu a zrychlení jsou určeny Onefoot Miniski, které se uplatní na horách i v zasněženém městě. A je s nimi legrace. A konečně poslední s řady Gizmo, sáňkovací disky Supernova a Meteor vám zaručí adrenalin a salvy smíchu, ačkoli disk Supernova je první disk na světě, který má i brzdu.
Možná jste právě teď pochopili, čemu se část z téměř 200 zaměstnanců Platskonu v mikulovické továrně se stoletou historií zabývá. Ano, je to práce na Gizmo Riders.
Pozor, popularita je návyková, totální propadnutí brandu Gizmo z vás může udělat bobujícího/sáňkujícího snoba ;-) Ale zase na druhou stranu, driftovat na Skidrifteru vyjde o dost levněji než k tomu použít třeba jen tuningovou Škodu Felicii.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.