Z Uhelné až na konec světa

07.08.2018

I z Jeseníku jde udělat světovou kariéru, hodně o tom ví Honza Kirakovjan, rodák z Uhelné. Příběh začal psát už na střední škole, když na průmyslovce v Šumperku vystudoval obor informačních technologií. Výšku nedodělal, dal přednost praxi, což u 'ajťáků' není vzácností.
V únoru 2010 nastoupil do M.B.A. Finance, české pobočky skupiny M.B.A. EMPIRE. Zde začal na pozici administrátora, postupně se stal spoluzodpovědný za fungování informační infrastruktury pobočky.
Jeho píle a pracovní nasazení nezůstaly bez povšimnutí u vedení společnosti, a tak v roce 2013 přišla nabídka zajistit po IT stránce otevření nové pobočky M.B.A. EMPIRE na Ukrajině. Jakmile se firma etablovala, přišlo další laso, tentokráte z Moskvy, kde se dostal do IT týmu zajišťujícího technologické fungování největší pobočky skupiny v Rusku. Jan je zřejmě Slovan každým coulem, protože po přibližně roce a půl se v rámci M.B.A. EMPIRE přesunul do Asie, kde ale zůstal v další postsovětské zemi, konkrétně do Kazachstánu. Tady v Almaty opět spoluřídí IT oddělení, doslova kompletní informační infrastrukturu.
Ve svých 28 letech je jeho kariéra super. A i když je to hlavně o práci, na osobní život taky najde čas. Honza rád cestuje a obecně rád poznává nové věci. Naposledy se seznámil s padákem při tandemovém seskoku ze 4000 metrů.
Snad může být příběh Honzy Kirakovjana z Uhelné inspirací pro další mladé adepty na kariéru v některé ze zdejších firem, které mají pobočky mimo Českou republiku. Mimochodem Jan nosí Jesenicko stále v srdci a návrat rozhodně nevylučuje.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.