YEScyklo jsou ve druhé etapě

13.04.2019

No, touhle dobou už byste měli mít všichni fandové cyklistiky oprášená kola, už po jarních servisech a pomalu začínat najíždět jarní kilometry. Jeseníky jsou velmi přátelské k horským kolům, jejich uživatelé tu najdou pestrou paletu terénů, vzdáleností i profilů.
Populárním projektem, který nám cyklistům zjednodušuje plánování vyjížděk, je soustava 10 okruhů sdružených do tzv. YEScyklo tras. "Dítě" českoveského starosty Petra Mudry, o jehož dospívání se teď stará Sdružení cestovního ruchu Jeseníky má smělé plány - expandovat v rámci Jeseníků i na šumperskou stranu.
Dnes YEScyklo na jesenické straně tvoří dohromady 220 kilometrů značených tras - okruhů, které vás zavedou na zajímavá místa Rychlebských hor a Jeseníků a slušně prověří vaši kondičku. Svojí náročností jsou jetelné pro většinu běžných cykloturistů, některou jsou vhodné i pro děti, zdatnější si prostě jen trochu přišlápnou.
Pět z deseti okruhů vzniklo jako druhá etapa projektu loni na podzim a letošní sezóna je jejich premiérová. Na vyznačení tras se finanční podílel Mikroregion Jesenicko (přes 180 tis. Kč) a Olomoucký kraj, který poslal necelých 170 tis. korun. Peníze byly použity na značení a mapy, vy se tak můžete při šlapání plně soustředit na jízdu a kochání se přírodou.
Ehm, nechcete si dát malý sportovní cíl, že během léta objedete všech 10 okruhů? Že byste tak získali pomyslnou 'korunu krále YEScyklo' ;-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies