YEScyklo expandovaly z České Vsi na Šumpersko

02.10.2021

Cyklistika je to, co poslední léta dělá Jeseníky jednou z nejatraktivnějších destinací Česka. Co nastartovaly Rychlebské stezky, pokračovalo rozvojem dalších bike center třeba v Koutech, Karlově, na Dolní Moravě, ve Vrbně, v Lipové... Pak přišel boom elektrokol a i zde Jeseníky reagovaly mezi prvními a dnes nabízejí možná nejkvalitnější pokrytí dobíjecími stanicemi.

Jako alternativu vůči trailům, na nichž je předpokladem jistá zkušenost cyklisty, začal starosta České Vsi Petr Mudra trasovat a značit okruhy vhodné pro řekněme průměrně zdatné cykloturisty (našince i návštěvníky). Projekt dnes čítající desítku různě náročných okruhů zastřešuje srozumitelný brand YEScyklo.

Ten se i díky Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu etabloval natolik, že expandoval na šumperskou stranu Jeseníků. Tuhle středu bylo slavnostně otevřeno 16 nových okruhů namotaných v okolí Koutů nad Desnou, Rapotína, Rudy nad Moravou... V součtu 347 kilometrů různě náročných tras, na nichž se nachází i elektronabíječky, takže pro milovníky horských kol ze všech koutů republiky skvělý motiv plánovat příští léto ježdění po YEScyklo.

A tímhle to nekončí, lokální aktivita nabývá celoregionálního významu, už se pečou YEScyklo na Zlatohorsku (r. 2022 ) a Staroměstsku (r. 2023).

Skvělá práce, všichni!

Foto (zdroj): Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.