WTC Písečná v pěkném společensky odpovědném projektu

07.10.2021

Vlastně je to sympatické, že mnoho podnikatelů nemá potřebu veřejně komunikovat své aktivity týkající se společenské odpovědnosti. Prostě ji dělají a tečka. Jenže my jsme positivJE, my chceme pozitivními příklady inspirovat další, protože prostor pro zapojení se do podobných věcí je nekonečný.

Učebnicový příklad máme z WTC Písečná, firmy vyrábějící komunální a zemědělskou techniku. Ta se rozhodla pomoci lidem bez domova tím, že u sociální firmy Ergones objednala 100 keramických misek, v nichž se bude tuhle neděli p(r)odávat polévka bezdomovcům. Za každou misku vyráběnou zrakově postiženými lidmi WTC zaplatilo 130 korun. Jde to chápat jako dvojitou pomoc - výroba nádobí přinesla práci pro hendikepované pracovníky a výtěžek z prodeje polévky putuje do Charity Olomouc.

O majiteli WTC Písečná panu Ťulpíkovi ještě víme, že podporuje budování babyboxů, stalo se tak i při instalaci toho v Jeseníku. A sportovci z TJ Písečná se těší pozornosti jedné ze svých nejváženějších firem v obci, to spojení je velmi přirozené.

Troufáme si říct, že moderně smýšlející podnikatelé už nejsou těmi striktními kapitalisty z 90. let, naopak, o část svých zisků jsou připraveni se se společností podělit a je hrozně fajn, že to takhle mají i byznysmeni z Jesenicka. Koneckonců i proto tady dnes o WTC Písečná píšeme.

Námět (zdroj): Jarda Knotek
Foto (zdroj): Ergones - sociální firma

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.