Významný evropský výrobce dlažby sídlí ve Vápenné

17.07.2018

Možná si to ani moc neuvědomujete, ale po velké redukci zdejšího textilního průmyslu v devadesátých letech, převzal otěže významného zaměstnavatele na Jesenicku průmysl stavební, zejména producenti stavebních materiálů.
Vápennou sice opustil francouzský Saint - Gobain, ale držákem už více, než 40 let je TopTeramo s.r.o., úspěšný výrobce zejména dlažby a suchých stavebních hmot. Dlažbu z Vápenné můžete vidět na terasách, okolo zahradních bazénů, v historických i průmyslových budovách a supermarketech. Skoro určitě jste jí obklopeni někde i vy, aniž byste si to uvědomovali. Firma o cca 50-ti zaměstnancích například vyrobila dlažbu pro exteriéry Priessnitzova sanatoria či Termální park ve Velkých Losinách. A Pivovar Krušovice použil broušenou dlažbu Granex ve všech svých značkových restauracích Šalanda. Exportní snahy TopTerama značku dostaly kromě tradičních Polska a Slovenska i na vysoce konkurenční trhy v Rakousku a Německu, dokonce do Belgie a Lucemburska, perspektivním trhem pro vedení společnosti je Litva. Dobře to ti hoši ve Vápenné dělají.
Tak jestli plánujete stavbu bazénu nebo přístřešek pro auto, volejte 588 110 070 a použijte na svůj projekt kvalitu se značkou Made in Jeseníky

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.