Výstavba resortu Lesní stráně nad Ostružnou se dává do pohybu

04.12.2022

O dvou plánovaných developerských projektech ve Filipovicích (Horské apartmány Stará pošta) a v Ostružné (Lesní stráně) jsme na positivJE psali (11.8.2021). Záměr v unikátní lokalitě mezi Ostružnou a Ramzovou se dává do pohybu, začínají se prodávat budoucí apartmány.

Aparthotel Lesní stráně, za jehož designem stoji ID Studio Dagmar Zvoníčková a Ivana Linderová, vyroste na exkluzivním místě bývalého hotelu Ski, který schován za stromy několik let chátral. Šel k zemi a brněnský developer Domoplan zde za 480 milionů začíná stavět resort splňující ta nejpřísnější estetická a užitná kritéria. Samy návrhářky k tomu řekly: "Chceme vytvořit přirozený přechod mezi interiéry a exteriéry. Okolní krajina vrůstá do vnitřních prostor aparthotelu v různých formách a tím vzniká dokonalé propojení minimalistické architektury a divoké přírody v jeden harmonický celek.".

Od padesáti čtyřech apartmánů dostanou noví majitelé klíče nejpozději na podzim 2025. Kdo si koupí, neprohloupí, hlavním lákadlem resortu doslova v srdci přírody bude originálně pojaté wellness. Bude jej tvořit privátní lesní wellness kabiny, rituální sauna a originálně řešené centrum inspirované vodou, dřevem, ohněm... Dalším bonusem pro obyvatele budou interiéry společných prostor, které zkombinují moderní architekturu a design s tradičními lokálními materiály. Vymyšlené je to tak, aby lidé v Lesních stráních chtěli trávit celou zimu i celé léto :-) Odpovídat tomu bude i zázemí tvořené restaurací, barem, hernou, grilovišti, dětským klubem, malým kinosálem či coworkem.

Nějak takhle si představujeme relax v Česku ve 21. století a nás těší, že naše hory se dočkají i tohoto formátu. Celé se to chce vejít do sloganu "Inspirováno přírodou" - to bude dost dobrá reklama na Jeseníky.

Foto (zdroj): Domoplan

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.