Vymysleli FENIX SKI TEAM a Birki nový způsob financování sportu?

29.12.2020

Na jedné straně top český běžkařský tým, na druhé významný výrobce (nejen) běžkařských holí, oba mají společnou jednu věc - adresu - Jeseník. To spojení zní naprosto logicky, leč FENIX SKI TEAM a Birki se nespokojili s klasickým sponzoringem na bázi materiálního plnění, oba subjekty chtěly najít udržitelnější model spolupráce. A tak Petr Kubíček (klub) a Marek Schromm (výrobce) možná našli životaschopný formát (do)financování sportu na Jesenicku.
Celá dohoda je dost jednoduchá. Birki vyrobí hůlky, za výrobní cenu je prodá klubu, ten si na ně přidá marži, hole prodá a zisk z prodeje použije na svůj provoz. Přidaná hodnota je ale v detailech. Ty hole jsou ve speciálním fenixáckém designu, který navrhl jeden z trenérů FENIX SKI TEAMU (FEJE) Michal Kautz. Ty hole by si měli primárně kupovat rodina a přátelé za oddíl závodících dětí, ale může je nakoupit třeba místní firma, třeba jednotlivec, kdyby chtěli jesenický klub podpořit ;-) Tohle je 'win-win-win' na tři strany - Birki pomáhá v regionu, FEJE získává finance, běžkaři dostávají kvalitní sportovní náčiní.
Je to test, Birki už jesenickým lyžařům dodaly 100 párů hůlek, kdykoli jsou připraveni zapnout stroje pro další výrobu, jakkoli jsou v rodinné firmě u Schrommů zvyklí na mnohem větší série.
Tak to pojďme sledovat a zástupci jiných sportů pojďte pozorovat, jestli by se nedal tenhle model nějak využít i pro vás. Marek Schromm hlásí, že na podobné bázi se bude rád bavit s dalšími jesenickými sporty a českými lyžařskými kluby. Je totiž fanouškem dlouhodobě udržitelných kooperací, na lokální úrovni má pro tohle dvojnásobnou motivaci.

#birkijesenik #fenixskiteam #feje #birki #bezeckelyzovani #zima #stopa #podporasportu #sponzoring #partnerstvi #jesenik #jesenicko #sportnajesenicku

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies