Vylepšovaný bytový fond Zlatých Hor

21.08.2022

Se zhoršující se dostupností vlastního bydlení bude nabývat na významu bytový fond ve správě obcí a měst. Je to jeden z mála nástrojů, jakým radnice mohou ovlivňovat ceny nájemního bydlení ve svém katastru a rozhodně je dnes výhodou mít volné obecní byty coby lákadlo pro chybějící profese typu učitelů, policistů, lékařů, úředníků...

Město Zlaté Hory je v posledním období docela aktivní, co se oprav městských budov týče. Naposledy byla v srpnu dokončena investice do bytového domu Na Sídlišti, kde se s novou fasádou svezla i jedna úspora energií.

Projekt řešil zateplení fasády, střechy a stropu suterénu, menší úniky tepla se v nejbližší topné sezóně budou hodit. Při té příležitosti proběhlo na nemovitosti dalších pár stavebních úprav. Ty zvedly komfort bydlení nájemníků, když se dočkali opravy podlah, výměny zábradlí v lodžiích a zastřešení vchodu.

Kvapem se blíží komunální volby, začněte se ptát kandidátek a kandidátů, jak se oni mají v plánu postavit k problematice bydlení. Pozemky, rozšiřování bytového fondu, lákání developerů, startovací byty, sociální byty... všechno klíčová slova.

Foto (zdroj): město Zlaté Hory

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.