Výkladní skříň jesenického cestovního ruchu

25.01.2019

Cestovní ruch je zde velmi skloňované sousloví a ač nepatří obor k nejvýznamnějším zaměstnavatelům, ekonomické synergie na něj napojených byznysů jsou pro celý region neoddiskutovatelně přínosné. Do Jeseníků a Rychlebských hor, za zdejšími památkami a turistickými zajímavostmi, do lázní, za kulturou a sportem přijíždějí tisíce lidí, o něž se tu staráme. Kvalita poskytovaných služeb jde nahoru, leč na mnoha místech stále pokulhává. Kde to však šlape od začátku skvěle, je Rezidence U Jezera, kterou jako rodinný podnik budují a provozují manželé Katka a Jiří Felbabovi. Dokonce si troufáme říci, že podle jejich kvality služeb by se mohli kalibrovat mnozí ostatní.
Kdo si pamatujete pískovnu v Písečné před několika málo léty, musíte být šokovaní, co zde Felbabovi vybudovali. Po 18 letech zkušeností z restaurace Křížový vrch rozjeli provoz v designově neuvěřitelně vyladěné dřevostavbě, kam se k najezení vejde 130 lidí a kde se vyspí 50 lidí. Pod rezidencí je i srub, co se dá pronajmout. Ale ono nejenže je to tu stavebně všechno dotažené, on je tu vyladěný interiér - originální dětský koutek, dominantní krb v restauraci, bowling, funkční kachlová kamna v salónku, na krásných pokojích masážní vany ... Komplex má ještě jednu devízu, velmi kvalitní personál. O zdejších číšnících se dá hovořit jako o legendách, hosté restaurace milují jejich humor a uvolněný servis. Jak se třeba dočtete na Booking.com, kde resort drží skvělou známku 9,5. Kvalitní obsluhu doplňuje skvělá práce kuchyně, kde připravují vyhlášenou zvěřinu či ryby.
Impozantní je ale celý areál, z něhož turistům padá brada. Pískovna slouží ke koupání, rybolovu, veslování, případně dovádění na vodním skútru. Přímo u jezera je finská sauna, celé je to tu fakt prozákaznické.
Za nás je Rezidence U Jezera ukázkou, jak se mají dělat služby. Jejich kvalita rezonuje daleko za hranicemi regionu i země.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.