Vyhlášena nová "CHKO" Hradecko

27.06.2018

Husarský kousek se podařil dětem z domácí školy. Tak dlouho si chodili hrát do lesíka, až v něm vyhlásili novou Chráněnou krajinnou oblast Hradecko, která leží vedle někdejšího lomu. I když nejde o oficiálně označenou CHKO, zejména děti by z návštěvy tohoto kousku přírody mohly mít radost. 
Celé je to spontánní projekt děcek, která se na místo v Hradci-Nové Vsi chodila hrát a rozhodla se to zde udělat hezčí. Místo se jim prostě zdálo plné živočichů a rostlin, a tak tu cedulkami označily všechno zajímavé a vyhlásily to CHKO ;-) Děti počátky nápadu popisují takto: "Nejdříve jsme si zde chtěli pouze postavit domeček na stromě, ale nakonec jsme oslovili další své kamarády a rozhodli se, že toto místo budeme chránit a starat se o něj.". A tak zde kromě popisků stromů a rostlin najdete i "vzdělávací centrum", kde jsou pro vás připraveny zajímavé úkoly. Určitě si projděte i web 'CHKOčka' a otestujte své znalosti místních rostlin a živočichů.
Na tom celém je skvělé hlavně to, že je to projekt dětí, a že se na něm učí kladný vztah k přírodě. Děkujeme jim za snahu a přejeme jim, aby se jejich CHKO stalo navštěvovaným místem.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.