Vrátí se do jesenického Hardu produkce?

25.10.2018

Příslibů a nadějí na záchranu bylo mnoho, konec jesenické legendy Hard region tehdy zabolel. Z více zdrojů však probleskují zprávy o tom, že obnovení výroby od ledna 2019 je stále realističtější. Mezinárodní ocelářská skupina Assmont sídlící v Rakousku byla v minulosti spokojeným zákazníkem pobočky, kterou v Jeseníku vlastnil a provozoval holding Vítkovice. Takže šikovné ruce a chytré hlavy našich chlapů teď přivádějí Assmont zpět, aby se jako nájemník, později zřejmě vlastník areálu, pokusil o restart letitého výrobce různých ocelových konstrukcí.
Assmont je rakouský, ale své pobočky má také v Maďarsku, Spojených státech, Austrálii, Kanadě a Rusku. Teď má přibýt do mapky další špendlík - Česká republika-Jeseník. Podle informací zástupce firmy v Jeseníku Matěje Pavlů právě probíhá připojování areálu k energiím, od ledna by se měla rozjet výroba. Mluví se o startu s padesáti lidmi, vizí Assmontu je, že práce zde v budoucnu může být až pro 150 zaměstnanců.
Moc držíme palce, aby se to Assmontu povedlo a aby se v regionu stal úspěšným a váženým zaměstnavatelem, který přeneseně pozvedne ekonomiku našeho regionu.  

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.