Vodopády Bílé Opavy jako nejoblíbenější výletní cíl?

29.08.2020

Pro velkou část z nás skončí léto tuhle neděli, respektive v pondělí 31. srpna a důvod je nasnadě - děti nastupují do škol. Máme pro vás návrh. Udělejte za prázdninami symbolickou tečku nějakým fajnovým výletem, a pak podpořte Jeseníky v malé soutěži.
Turistický portál Kudyznudy.cz hledá nejoblíbenější výletní cíl léta 2020 a my máme želízko v ohni. Možná jste velcí milovníci zdejší přírody, možná jste ji objevili až letos, protože Chorvatsko prostě bylo riskantní, jenže možná na to všechno kašlete a tyhle hory vůbec neřešíte. Tak či tak, dát hlas kaňonu říčky Bílá Opava, která kouzlí nádherné scenérie pod úbočím Pradědu a je jedním z nejpůsobivějších míst v Jeseníkách, byste mohli.
Asi vás nechá klidnými fakt, že tahle voda si to přes Vrbno pod Pradědem míří do Opavy, ale že na trase Naučné stezky Vodopády Bílé Opavy můžete obdivovat skoro osmimetrový vodopád a k tomu peřeje a kaskády, už by vás zajímat mohlo. A je to pořádné dobrodružství po lávkách a žebřících.
Kdo zná, hlasuje zde, kdo nezná, plánuje výlet, a pak hlasuje zde. Vodopády v soutěži bojují s docela silnými konkurenty, třeba se skalní pevností v Českém ráji, stezkou mezi korunami stromů Stezka Valaška, vyhlášeným kaňonem Velká Amerika, sladkovodním tunelem Živá voda v Modré, skalním městem Adršpach...
Díky za hlas, přejeme pěkný víkend. Jo, a vy na Vodopády Bílé Opavy jděte až v září, teď tam je zbytek republiky ;-)

Foto (zdroj): Petr Kratochvíl

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.