Vítěz etapy na Tour de France 2019 zakouší Jeseníky

17.08.2019

Není divu, že Olomoucký kraj docela poctivě řeší opravu asfaltových silnic, když se nám tu 2x ročně prohánějí cyklisté z celého světa, a to na poměrně prestižních závodech. Generálkou na španělskou Vueltu může pro některé týmy být právě probíhající podnik Czech Tour 2019, což je už tradiční cyklistická akce, v níž se peloton pohybuje na silnicích v Olomouckém, Pardubickém a Moravskoslezském kraji.
Bezpochyby největší hvězdou letošní startovní listiny je Jihoafričan Daryl Impey jezdící za australskou stáj Mitchelton - Scott. To je borec, který letos vyhrál etapu na slavné Tour de France, na stejném závodě v roce 2013 dokonce na dva dny oblékal cyklistický svatý grál - žlutý dres. Tak ještě dnes a zítra Daryl poznává, jak bolí Jeseníky v sedle kola.
Velmi vám doporučujeme počíhat si na závodní kolonu buď dnes, kdy v etapě z Olomouce do Uničova (175 km) prolítnou závodníci Mohelnicí a Lošticemi. Ještě větší porci kilometrů na půdě šumperského a jesenického okresu odšlape barevný cirkus v neděli, kdy se startuje v Mohelnici a na cestě do cílového Šternberka eliťáky čeká 178 kilometrů, které je provedou přes Leštinu, Bludov, Šumperk, Rapotín, Velké Losiny a z Loučné na Dlouhé stráně..., po sjezdu z nich pak výšlap na Červenohorské sedlo s odbočkou v Bělé pod Pradědem na brutální Vidly, Lyru... až na Ecce Homo a cíl ve Šternberku. Tam bude korunován celkový vítěz. Stane se jím sympaťák Impey? A bude v TOP 10 nějaký Čech? Najděte si trasu závodu a zafanděte.

Foto (zdroj): Filip Bossuyt

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies