Visutá lávka na Dolní Moravě mezi TOP 50 místy světa

16.07.2022

Věc, která svou kontroverzností spolehlivě rozděluje. Co je pro jedny úžasná turistická atrakce, je pro druhé obluda necitlivě hyzdící přírodu. My tohle necháváme koňovi.

Lávka Sky Bridge 721 se ve slavném americkém magazínu Time dostala na seznam padesátky nejzásadnějších míst světa, kam by se náruživí cestovatelé rozhodně měli vypravit. A není divu, unikátní stavba na lanech překonávající údolí ve výšce 95 metrů, je nejdelším visutým mostem pro pěší na světe. Procházku po něm, od otevření letos v květnu, už absolvovaly tisíce turistů a architektonické dílo spojující vrcholy Slamník s Chlumem je pro sezónu zásadním magnetem horského resortu Dolní Morava.

Ta se tak díky lávce dostala do společnosti World's Greatest Places 2022, kam redakce časopisu Time zařadila například extrémní horskou dráhu ve Spojených arabských emirátech, národní park v Zimbabwe, Mezinárodní vesmírnou stanici, legendární červený most Golden gate v San Franciscu a 35 dalších. Dolní Morava svému světovému úspěchu vděčí sotva 120 centimetrů širokému chodníku nad Mlýnským údolím, který stavbaři zvládli za dva roky.

Pro oba znesvářené tábory zastánců a odpůrců podobných projektů nabízíme jeden smířlivý pohled. Jedny 'Jeseníky', jak my bereme 'Králický Sněžník - Rychlebské hory - Hrubý Jeseník - Nízký Jeseník' nabízí dostatek prostoru pro oba 'světonázory'.

Naše přání na závěr, rozvíjejme tenhle region z pohledu cestovního ruchu, a nejen jej, udržitelně, děláme to přece i pro děti našich dětí.

Foto (zdroj): Horský resort Dolní Morava

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.