Virtuální Česká zemědělská univerzita pozvedá vzdělanost Jesenicka

14.02.2022

Člověk se učí celý život a díky tomu, jak se svět kolem nás mění rychleji, se jaksi zvyšuje i potřeba umět na to reagovat. Může být překvapivé slyšet, že aktivními v tomhle jsou i naši senioři.

Stará se o to Česká zemědělská univerzita, která v regionech včetně Jesenicka provozuje takzvanou virtuální univerzitu. V Jeseníku, Mikulovicích a Zlatých Horách má tahle pražská vzdělávací instituce konzultační střediska, kde se senioři scházejí k online přednáškám. Tenhle model dává Jesenicku příležitost dostat sem zajímavá témata i zajímavé přednášející.

Nabídka kurzů je pestrá, vzdělávat se senioři mohou třeba v architektuře, astronomii, dějinách, hudbě, lesnictví, geometrii aj. V Jeseníku se série přednášek v rámci univerzity třetího věku rozběhla 1. února, v šesti přednáškách se budou posluchači zabývat cestováním a cestovním ruchem, tedy jeho historií, lázeňstvím, ekonomikou turismu...

A není to jen o nějakém pasivním poslechu prezentace, po ní totiž následuje test. Kdo absolvuje šest kurzů, získá nárok na promoci! Však je to univerzita ;-)

Co kdyby vysoké školy rozjely něco podobného i směrem k mladým lidem, kteří už chodí do práce? Určitě by se na Jesenicku našlo dost lidí otevřených dalšímu vzdělávání.

Foto (zdroj): ČZU, Fakulta provozně ekonomická

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies