Vidnava je cool

26.06.2019

Ve světovém měřítku pozornost k elektromobilům ovládá Elon Musk, nicméně Česko, natož klikatící se silničky okresu Jeseník zatím zůstávají Teslou nepokořeny. Ovládat to tu začínají užitkové elektrické vozy!
Trošku přeháníme, ale je nám nesmírně sympatické, že Vidnava pořídila do své miniflotily elektromobil. Jde o malý užitkový vůz, který najde uplatnění zejména při péči o město - svoz odpadů, odvoz trávy, převoz techniky apod. Výdrž baterie je 80 kilometrů, to na šichtu pracovníků starajících se ve Vidnavě o pořádek bohatě vystačí. Na fajront auto píchnou do zásuvky a ráno najdou elektrického pracanta opět připraveného. Vidnavě se podařilo na koupi elektromobilu sehnat dotaci, to kvituje hlavně městský rozpočet. A údržba je oproti naftovému traktoru o poznání levnější.
Tahle "multikára" se nevypraví za Teslou do vesmíru, každopádně ale bude dobře sloužit, možná povzbudí ekologičtější chování občanů, no a mladí se budou moci na letní zábavě ve vedlejší dědině chlubit, že jejich starosta má elektromobil :-)
A když už je řeč o městském rozpočtu, tak se jej podařilo ušetřit některým výdajům. S těmi pomohl Olomoucký kraj, například v roce 2018 doputovalo do Vidnavy nejméně 2.187.000 korun (rekonstrukce hřiště 1,5 mil., kulturní dům 590 tis., oslavy města 50 tis., turistické informační centrum 30 tis., sbor dobrovolných hasičů 17 tis.).

Foto (zdroj): archiv obec Vidnava

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.