Více filmů, seriálů a reportáží z Jesenicka

17.07.2019

Každý rok na začátku července se do Karlových Varů sjíždí celá filmová smetánka, kterou ozdobí pár hollywoodských hvězd. Něco přes týden Vary jsou doslova pupkem české kinematografie a pokud chcete s klapkou a kamerou něco znamenat, nemůžete tam chybět.
V průběhu Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary si tu dalo dostaveníčko i všech 11 regionálních kanceláří, aby zde přesvědčovaly producenty o výhodách natáčení právě ve svých regionech. K naší velké radosti tam nechyběla ani regionální filmová kancelář Jeseníky Film Office, která stojí za většinou filmových a televizních záběrů z Jesenicka. Tenhle subjekt zabývající se aktivním oslovováním a podporou filmových štábů (nejen) z Česka je projektem organizace destinačního managementu Sdružení cestovního ruchu - Jeseníky, jemuž úspěšně šéfuje bývalý obchodní ředitel Priessnitzových léčebných lázní Tomáš Rak.
Už jsme si zvykli, že v Toulavé kameře z programu České televize jsou regionální pamětihodnosti a atrakce častými aktéry. Teď se tu natáčí pohádka O princezně zakleté v čase, nepochybně se můžeme těšit na další filmové úlovky.
Co si budeme povídat, Jesenicko o sobě potřebuje dávat vědět, vždyť v Praze si o nás myslí, že ... však to znáte, že "lezeme po stromech" ;-)

Foto (zdroj): archiv Czech Film Commission

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.