Více bydlení v okrese Jeseník

19.08.2019

Všechno se vším souvisí, a když přijde řeč na opravdové problémy Jesenicka, často je za jeden z nich považována nedostatečná nabídka bydlení. Argumentují tím mladí, když se chtějí odstřihnout od rodičů, přiznávají to zástupci realitních kanceláří, lze to slýchat i z úst regionálních politiků. A slabá nabídka bytů pak též přispívá k vylidňování okresu.
Pro vás všechny máme dílčí pozitivní zprávu. Dle dat Českého statistického úřadu došlo v 1. pololetí 2019 v Olomouckém kraji k výraznějšímu meziročnímu nárůstu počtu zahájených a dokončených bytů, z čehož navíc okres Jeseník vyčnívá. V první půli roku 2019 zde bylo rozestavěno 41 bytů (v r. 2018 jen 5 bytů), to je více o 820 %! A dokončeno na Jesenicku bylo 51 bytů (v r. 2018 jen 19 bytů).
Pokud k tomu všemu přičteme nachystané nebo připravované developerské projekty, např. parcely na rodinné domy Za Pilou anebo na Lipovském kopci, pozemky v mnoha obcích okresu..., čeká na opravdové nastartování už jen výstavba bytových domů s nájemními byty, aby byla nabídka typů bydlení kompletní.
Jako není to všelék, ale aktivní stavebnictví je vždycky lakmusovým papírkem kondice ekonomiky, tak si přejme, aby čísla vydržela i v druhém pololetí roku.
Jesenicko jede ;-) 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies