Velkorysé Jesenicko pro K+M+B

21.01.2020

Na to, jací jsou Češi remcalové, se kromě sportovních úspěchů hokejistů umí semknout ještě při jedné věci, když jde o výběr peněz na něco potřebného. No a organizuje-li takovou sbírku nejstarší dobročinná organizace, která je zároveň největším nestátním poskytovatelem sociálních a zdravotních služeb, jako to platí o Charitě Česká republika, je úspěch prakticky zaručen.
Jak určitě víte, první velkou charitativní akci v roce 'Tříkrálovou sbírku' (to známé K+M+B nad domovní dveře), pořádá právě Charita ČR. Ta je každý leden schopna zorganizovat tisíce dobrovolníků obcházejících v převlecích a kasičkami domácnosti.
Nejinak tomu bylo i na Jesenicku. To pokladničkami zaplavili koledníci vyslaní Charitou Jeseník, kde od 1. do 14. ledna chodili, zpívali a koledovali.
Charita Jeseník ve 24 městech a obcích získala celkem 726.962 Kč, přičemž třeba z malé Ostružné na sbírku přišly 3 a půl tisíce, z Jeseníku 165 tisíc. Činili se také dárci ve Zlatých Horách (skoro 70 tisíc), v Bělé pod Pradědem (necelých 59 tisíc), v České Vsi (lehce přes 59 tisíc), činili se všude (od Bíle Vody přes Lipovou až po Vidnavu či Mikulovice. Získané peníze poslouží na rekonstrukci Domova pokojného stáří svatého Františka v Javorníku, což je zařízení sloužící seniorům z celého okresu.
Výsledky za celou zemi ještě nejsou sečteny, po spočítání 82 % pokladniček je vybráno 108 milionů korun, takže to letos skoro jistě bude víc, než v roce 2019, kdy K+M+B vykoledovali 119 milionů. Tak bravo Češi, bravo Jesenicko.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.