Velké šachy v Jeseníku

18.08.2020

Trochu jiná reklama na Jeseník, to je velký šachový turnaj Jeseník Open, jehož jubilejní 30. ročník v těchto dnech (15.-23.8.2020) probíhá v sále městského úřadu, tzv. IPOSe. Pakliže sledujeme celkem rostoucí popularitu hraní šachů po internetu, je velkým úspěchem zdejších pořadatelů, že do Jeseníku každoročně o prázdninách dostanou přes dvě stovky hráčů z celé České republiky.
Pro pochybovače, šachy jsou sport, hrané na závodní úrovni navíc sport docela náročný. Zkuste třeba 4 hodiny sedět na ne moc pohodlné židli a přemýšlet, co si máte počít s věží nebo dokonce dámou ;-) Díky svému rozsahu považujeme tenhle turnaj za topovou sportovní událost konanou letos v okrese Jeseník. Organizátoři se zdatně perou i s covidovými opatřeními, ostatně proto byla akce přesunuta z lázeňského kongresového sálu na 'Pentagon'.
Počkejte, vy pořád o šachách jako sportu pochybujete?! Pohled na startovní listinu nám dává za pravdu, do prázdninového Jeseníku se sjíždějí hráčí ze všech koutů republiky, však sledujte: TJ Spartak Vlašim, TŽ Třinec, Dukla Praha, Slavia Kroměříž, Lokomotiva Brno, Slezan Opava, Jiskra Jaroměř... Jo a o vavříny bojuje několik reprezentantů zdejších šachových klubů ŠK Jeseník, SK Řetězárna a TJ Zlaté Hory, tak fandíme.
Koho by to zajímalo o trochu více, může se podívat na některý z online přenosů konkrétních zápasu, na tomto odkaze jich běží 10 z každé ze dvou skupin. A pokud doma máte génia, což si skoro každý rodič myslí, že má, třeba ho/ji do šachů přihlaste, tenhle sport nikdy nebude na škodu.

Foto (zdroj): město Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.